Wiadomości

Morawiecki: Do końca sierpnia zaszczepimy wszystkich chętnych Polaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Do końca II kwartału wykonamy łącznie 20 milionów szczepień, a do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich chętnych Polaków – powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

– Narodowy Program Szczepień to egzamin z odpowiedzialności i sprawności struktur państwa. Obiecaliśmy, że wykonanamy w pierwszym kwartale 6 mln szczepień. Udało się to zrobić – mówił Morawiecki

– Do końca II kwartału wykonamy łącznie 20 milionów szczepień, a do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich, którzy będą chcieli się zaszczepić w Polsce – dodał szef rządu.

Wprowadzamy szczepienia populacyjne. Od 12 kwietnia będą mogły się rejestrować osoby z rocznika 1962. Każdego dnia zapisywać się będzie nowa grupa wiekowa – powiedział we wtorek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

Co najważniejsze, ma nie zabraknąć szczepionek. – W kwietniu na pewno otrzymamy przynajmniej 5 mln dawek – zapewnił.

– W drugim kwartale uruchomimy szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy, w których będzie minimum 500 chętnych pracowników; punkty szczepień będą też w aptekach i placówkach POZ – poinformował Dworczyk.

– Jeśli pracodawca, który ma min. 500 chętnych pracowników do zaszczepienia, zorganizuje sobie zespół szczepienny i właściwe zabezpieczenia, otrzyma szczepionki – zapowiedział.

– Wprowadzamy rewolucyjną możliwość – do tej pory mogły szczepić wyłącznie podmioty prowadzące działalność leczniczą. W drugim kwartale uruchomimy możliwość szczepienia dla pojedynczych ratowników medycznych, pojedynczych pielęgniarek. Wprowadzimy również punkty drive thru – dodał pełnomocnik rządu.

Poinformował, że uruchomione zostaną ponadto punkty szczepień w aptekach i placówkach POZ, które będą chciały uczestniczyć w programie i wykonywać szczepienia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!