Wiadomości

Morawiecki: Chcemy zwiększyć wydobycie węgla

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska chce zwiększyć wydobycie węgla krajowego w reakcji na szantaż energetyczny Rosji. Szef rządu mówił o tym przed rozpoczęciem drugiego dnia unijnego szczytu w Brukseli, na którym kryzys energetyczny i wstrzymywanie przez Rosję dostaw gazu ma być jednym z tematów.

Premier Mateusz Morawiecki mówił też o konieczności wypracowania rozwiązań na poziomie unijnym. – Lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Lepiej dzisiaj myśleć o mechanizmach ogólnoeuropejskich, które pozwolą zapobiec szantażowi gazowemu i szantażowi energetycznemu – powiedział szef rządu.

Podkreślił, że na szczycie zamierza mówić o ponownym uruchomieniu energetyki węglowej. – Są kraje takie jak Niemcy, Austria, a nawet Holandia, które na zasadzie planów awaryjnych z powrotem wracają do energetyki węglowej. My utrzymaliśmy naszą energetykę węglową, chcemy zwiększyć wydobycie węgla krajowego. Jest to konieczne z perspektywy zabezpieczenia na zimę, na jesień – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!