Polska Wiadomości

Monika Jaruzelska w ostry sposób wypowiedziała się na temat “Margot”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Margot dla mnie jest osobą, która wykorzystuje kobiety. Wykorzystuje kobiety, które czują się, że są wyróżnione, a są wykorzystywane – przekonywała na antenie “Polsat News” dziennikarka Monika Jaruzelska. Słowa te nie spodobały się posłance Joannie Scheuring-Wielgus, która zdecydowanie stanęła w obronie Margot.

Margot (Michał Sz.) ze “Stop Bzdurom” 28 sierpnia została zwolniona z tymczasowego aresztu. Sąd uchylając areszt tymczasowy, zdecydował o zastosowaniu wobec aktywistki dozoru policji, poręczenia majątkowego w kwocie 7 tys. zł i o przyjęciu poręczenia przez trzy osoby godne zaufania. Orzeczenie sądu jest natychmiast wykonalne.

Margot usłyszał zarzuty udziału w zbiegowisku, brutalnego zaatakowania działacza fundacji pro-life oraz niszczenia mienia należącego do fundacji. Chodzi o zdarzenia z 27 czerwca tego roku. Taki czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziennikarka Monika Jaruzelska i posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus rozmawiały w “Polsat News” o zachowaniu Margot po wyjściu z aresztu.

– Tracicie państwo sojuszników, naprawdę. Bo rzeczywiście, jeżeli się powie… Wydaje mi się, że to w tę stronę idzie – że szukacie wrogów, żeby walczyć, a nie szukacie sojuszników, żeby zwyciężać i pomagać ludziom – stwierdziła Jaruzelska. W jej ocenie zachowanie Margot nie pomaga sprawie osób LGBT w Polsce, a wprost przeciwnie.

– Mam nadzieję, że się mylę, ale z pozycji feministycznych powiem, że Margot dla mnie jest osobą, która wykorzystuje kobiety.

Na te słowa mocno zareagowała posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. – Opowiada pani bzdury, trzeba chronić praw człowieka. Trzeba chronić tę grupę, która jest teraz właśnie odczłowieczana. Koniec kropka – podkreśliła.

Krytyczne słowa związanej z lewicą Moniki Jaruzelskiej na temat zachowania aktywistki LGBT Margot to nie jedyne tego typu oceny płynące z lewej strony sceny politycznej. W ostatnim czasie na Twitterze posłanka Lewicy Monika Pawłowska stwierdziła, że Margot zachowuje się w sposób “wulgarny”.

– Symbolem walki o prawa osób LGBT+ może być Robert Biedroń, który tworzył m.in. Kampanię Przeciwko Homofobii, czy Lewica wprowadzająca realną zmianę społeczną i wkrótce ustawodawczą, a nie Margot, która w wulgarny i niepotrzebny sposób chce zepsuć to, na co wszyscy pracowali – zmianę – napisała posłanka.

Zgadzacie się z panią Moniką?

Źródło: msn.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!