Wiadomości

Mona Lisa obrzucona tortem przez mężczyznę przebranego za kobietę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Obraz “Mona Lisa” Leonarda da Vinci został obrzucony tortem przez mężczyznę przebranego za starszą kobietę. Wszystko działo się w niedzielę we francuskim Luwrze – informuje RMF.

Według relacji świadków, wśród zwiedzających do sali wjechał mężczyzna na wózku inwalidzkim przebrany za starszą kobietę. Ku zaskoczeniu wszystkich, w pewnym momencie wstał z wózka i rzucił tortem w kierunku obrazu. Obsługa muzeum od razu zareagowała i wyprowadziła mężczyznę z sali.

Filmy i zdjęcia z całego zdarzenia pojawiły się w mediach społecznościowych. Na szczęście najsłynniejszy obraz autorstwa Leonarda da Vinci jest chroniony specjalną pancerną szybą, także tort zatrzymał się właśnie na niej i obraz w żaden sposób nie został naruszony.

To nie pierwszy przypadek, kiedy ktoś próbował uszkodzić znany obraz. W latach 50. XX wieku mężczyzna obrzucił go kwasem siarkowym, a boliwijski student rzucił w niego kamieniem. W Tokio w 1974 roku kobieta na wózku inwalidzkim rozpyliła blisko niego czerwoną farbę, bo była niezadowolona, że nie przygotowano podjazdu dla wózków przed obrazem. Latem 2009 roku rosyjski turysta rzucił w kierunku obrazu filiżankę herbaty.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!