Wiadomości

MON zakupił pojazdy dla wojsk aeromobilnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Inspektorat Uzbrojenia podpisał umowę na dostawy pojazdów dla Wojsk Aermobilnych z konsorcjum KAFAR Bartłomiej Sztukiert z Zielonki, spółka HIBNERYT z Ostrowca Świętokrzyskiego, spółka Auto Podlasie z Siedlec, spółka Auto Special, oddział Sobiesław Zasada z Warszawy.

Firma KAFAR Bartłomiej Sztukiert potwierdziła, że umowa na dostawę pojazdów została podpisana w piątek 14 grudnia. Wartość zamówienia podstawowego wynosi około 33 mln zł, natomiast wraz z opcją kontraktową – 48 mln zł.

Pojazdy stanowią opracowanie własne konsorcjum, oparte na podwoziu jednego z wariantów Toyoty Land Cruiser. Dostawy przewidziane są w latach 2019-2022, pierwsza powinna mieć miejsce w październiku przyszłego roku. Wcześniej planowane jest sfinalizowanie prac nad prototypem oraz przeprowadzenie jego badań.

Kontrakt zakłada dostawę w ramach zamówienia gwarantowanego 55 pojazdów przeznaczonych dla jednostek aeromobilnych o wysokiej mobilności przeznaczonych do desantowania metodą spadochronową wraz z 105 przyczepami specjalnymi. Opcja pozwala na zwiększenie zakresu zamówienia o kolejne 25 pojazdów i 55 przyczep.

/defence24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!