Wiadomości

MON przywrócił dewizę “Bóg Honor Ojczyzna” w Wytycznych w sprawie kształtowania dyscypliny wojskowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak pisaliśmy wczoraj, z Wytycznych w sprawie kształtowania dyscypliny wojskowej zniknęła dewiza „Bóg Honor Ojczyzna”. Najwyraźniej w Ministerstwie Obrony Narodowej zreflektowali się i dziś dewizę przywrócono, o czym oficjalnie MON poinformował na Twitterze.

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podpisał dziś „Wytyczne w sprawie kształtowania dyscypliny wojskowej w resorcie obrony narodowej”. Zgodnie z dokumentem utrzymanie wysokiego poziomu dyscypliny wojskowej jest nieodzownym elementem sprawnego działania Sił Zbrojnych RP. Służy też kształtowaniu pożądanych postaw żołnierzy, wynikających z chrześcijańskich wartości Wojska Polskiego, etosu żołnierskiego, w tym zasad żołnierzy niezłomnych. Jest też zgodne z historycznymi tradycjami oręża polskiego, urzeczywistniającymi się w sentencji „ Bóg, Honor, Ojczyzna”.

„Dotychczas „Wytyczne w sprawie kształtowania dyscypliny wojskowej w resorcie obrony narodowej” były publikowane co dwa lata. W wyniku błędów redakcyjnych w kwietniowej decyzji zabrakło istotnych odniesień do wartości, którymi kierować się powinni żołnierze Wojska Polskiego. W dokumencie podpisanym dziś przez szefa MON przywrócono te zapisy” – czytamy w opublikowanym dziś komunikacie resortu obrony, dodając, że „nowelizacja „Wytycznych” podkreśla wagę wartości w kształtowaniu postaw żołnierzy, wprowadza też kilka nowych pojęć, odzwierciedlających współczesne zagrożenia i ma charakter stały”.

/mon.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!