Wiadomości

Mołdawianin został zatrzymany w związku z zabójstwem w gminie Pelpin

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wspólne działania policjantów z tczewskiej komendy oraz komisariatu w Pelplinie doprowadziły do zatrzymania osoby podejrzewanej o rozbój, do którego w niedzielę, 20 stycznia, doszło w miejscowości Rożental (gmina Pelplin). Aresztowany obywatel Mołdawii jest brany pod uwagę, jako możliwa osoba podejrzana o dokonanie w tej samej wsi zabójstwa 57-latka – informuje Dziennik Bałtycki.

20 stycznia br. o godzinie 17.30 oficer dyżurny tczewskiej Policji otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść w miejscowości Rożental. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pelplinie. Mundurowi podczas przeprowadzanej interwencji ustalili, że na jednej z ulic w Rożentalu sprawca pobił młodą mieszkankę powiatu tczewskiego, a następnie z kieszeni ukradł jej telefon komórkowy. Po tym zdarzeniu sprawca uciekł. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni udzielili pokrzywdzonej pomocy medycznej.

– Policjanci przyjmujący zgłoszenie ustalili rysopis sprawcy i zaczęli go poszukiwać – informuje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. – Intensywna praca tczewskich i pelplińskich funkcjonariuszy zajmujących się tym zdarzeniem doprowadziła do ustalenia tożsamość mężczyzny, który mógł mieć związek z tymi przestępstwem. W miniony poniedziałek, 21 stycznia, policjanci ustalili, gdzie znajduje się poszukiwany mężczyzna i po wejściu do jednego z mieszkań w Pelplinie zatrzymali 45-letniego obywatela Mołdawii.

Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany 45-latek ma związek z przestępstwem kradzieży 5 par butów na terenie Pelplina. Sprawca w tym zdarzeniu wszedł do niezamkniętego mieszkania i z korytarza ukradł buty warte 540 złotych.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju oraz kradzieży. W środę, 23 stycznia, sąd na wniosek prokuratora aresztował go na najbliższe trzy miesiące. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Śledczym nie udało się powiązać zatrzymanego Mołdawianina z dokonanym w Rożentalu morderstwem 57-latka.

/Dziennik Bałtycki/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!