Wiadomości

Modlitwa się o powstrzymanie pandemii koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O powstrzymanie pandemii koronawirusa na całym świecie będzie modlił się dziś na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra – bez udziału wiernych – Ojciec Święty Franciszek. Początek modlitwy zaplanowano na godz. 18.00.

– Zapraszam wszystkich do duchowego w niej udziału za pośrednictwem środków przekazu. Będziemy słuchali Słowa Bożego, wzniesiemy nasze błagania, będziemy adorowali Najświętszy Sakrament, którym na koniec udzielę błogosławieństwa „Urbi et Orbi”, a do którego będzie dołączona możliwość otrzymania odpustu zupełnego – mówił Papież.

To modlitewna odpowiedź na dni próby, podczas których ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią – dodał papież Franciszek.

– Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa pandemią modlitwy, współczucia, czułości. Trwajmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i najbardziej doświadczone odczuły naszą bliskość – powiedział Ojciec Święty.

Specjalna modlitwa pod przewodnictwem Ojca Świętego – bez udziału wiernych – rozpocznie się o godz. 18.00 na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra.

Do duchowej łączności w tym trudnym czasie zachęca Episkopat.

– To jest wielki post od zgromadzeń religijnych, w pewnej grupie nawet, ale nie jest to post od modlitwy. Jest to post od Eucharystii, ale nie jest to post od Jezusa Chrystusa i dlatego tym bardziej łączmy się na różne sposoby ze wspólnotą Kościoła – wskazał ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Na wspólnej modlitwie możemy łączyć się m.in za pośrednictwem Radia Maryja i TV Trwam. Eucharystia na naszej antenie każdego dnia o 13:30, a w niedzielę o 9:30.

TV Trwam News

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!