Polska Wiadomości

Młodzieżówka partii KORWIN niebezpiecznie skręca w lewo

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal medianarodowe.com od ponad tygodnia w młodzieżowym środowisku Konfederacji rozgrywa się batalia o światopogląd. Członek Ruchu Narodowego, Konrad Smuniewski próbował w ostatnich dniach ustalić dokąd zmierza młodzieżówka partii KORWiN. Kilku członków Młodych dla Wolności zamieszczało na portalach społecznościowych kontrowersyjne wpisy deklarujące wsparcie dla małżeństw homoseksualnych, czy też szeroko pojętego ruchu LGBT.

Reprezentująca prawą stronę sceny politycznej Konfederacja posiada w polskim Sejmie 11 posłów. Składa się również z trzech głównych partii tj. Ruchu Narodowego, Konfederacji Korony Polskiej oraz partii KORWiN. Ugrupowanie ekscentrycznego lidera Janusza Korwin-Mikke posiada również młodzieżówkę w postaci Młodych dla Wolności. To właśnie ona w ostatnim czasie była na tapecie internetowej dyskusji pomiędzy działaczami i sympatykami Konfederacji.

Działacz narodowy Konrad Smuniewski na początku maja zamieścił na Facebooku wpis poruszający problematykę światopoglądową kilku członków Młodych dla Wolności, którzy podzielili się swoimi bardzo liberalnymi poglądami wobec tzw. małżeństw homoseksualnych oraz zapewnieniu większych praw dla środowiska LGBT. Zastanawiał się także, dokąd zmierza obecna generacja działaczy wolnościowych.

„Pamiętam, gdy w latach 2012-2015 spierałem się z młodymi korwinistami, to różniliśmy się w podejściu do gospodarki czy monarchii. Nie było innych rozbieżności. W kwestiach obyczajowych byli to pryncypialni konserwatyści. Z wieloma z nich widuje się do dzisiaj – łączy ich to, że żaden już nie działa w Partii JKM, czy młodzieżówce” – wspominał dawne czasy Konrad Smuniewski.

Pod swoim wpisem zamieścił zdjęcie, gdzie jedna z działaczek młodzieżówki Korwin-Mikke wprost przyznała się do popierania postulatu adopcji dzieci przez pary homoseksualne – „Melduje się, korwinistka z Młodych dla Wolności, popieram równość małżeńską i adopcję dzieci przez pary jednopłciowe” – podaje działacz Ruchu Narodowego.

Na następny dzień, po burzliwej dyskusji pod poprzednim wpisem Konrad Smuniewski przypomniał komentarz członka Rady Krajowej partii KORWiN – „Tak, zamordyzm to brak możliwości zawierania związków „małżeńskich” przez homoseksualistów” – napisał Robert Bocian, podpierając swój pogląd argumentem o wyższości wychowywania przez jakąkolwiek rodzinę, czy też parę dziecka z sierocińca.

Członek Ruchu Narodowego liczy, że liderzy partii KORWiN wyciągną odpowiednie konsekwencje wobec prezentowanych przez kilku członków młodzieżówki bardzo liberalnych poglądów na sprawy społeczne. Podkreślił również, że prezentując publicznie swoje stanowisko zamierza wywrzeć realny nacisk poprzez wyborców i sympatyków Konfederacji – „Piszę to publicznie, żebyście mieli świadomość, jak to wygląda. Czystość ideowa jest ważniejsza, niż polityczne rozgrywki. Gdybym zgłosił to prywatnie do Partii KORWiN, to mieliby to gdzieś. Presja wyborców Konfederacji będzie bardziej skuteczna – to wam politycy mają służyć„.

Wczoraj pośrednio swoje stanowisko wobec podjętej dyskusji zawarło stowarzyszenie Młodych dla Wolności, deklarując swoje wsparcie dla tradycyjnego modelu rodziny: „Podejście do rodziny jest jednym z elementów odróżniających prawicę od lewicy. Właściwie funkcjonująca instytucja rodziny skutecznie broni tak przed totalitaryzmem, jak i anarchizmem” – czytamy na Twitterze.

Wyszło szydło z worka?

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!