Polska Wiadomości

“Młodzież LGBT” odpowie za dewastacje cmentarza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal dzienniknarodowy.pl policjanci z Ogniwa do Spraw Nieletnich i Patologii VI Komisariatu Policji KMP w Łodzi prowadzą czynności w sprawie znieważenia miejsca spoczynku osób zmarłych. W ręce stróżów prawa wpadły już dwie 14- letnie koleżanki, podejrzewane o udział w nietypowej sesji zdjęciowej na jednym z łódzkich cmentarzy. Nastolatki za swój bezmyślny czyn odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

20 lipca dwie 14-latki urządziły sobie nietypową sesję zdjęciową na cmentarzu komunalnym na Widzewie. Nastolatki przestawiały na grobach znicze i kwiaty, oraz fotografowały się w różnych pozach przy, oraz w bezpośrednim sąsiedztwie nagrobków. Dodatkowo zabrały krzyż znaleziony w alejce cmentarza i porzuciły go w innym miejscu na terenie tej samej nekropolii. Zdjęcia z sesji umieszczone zostały przez jedną z nich na portalu internetowym.

Policjanci, którzy uzyskali informację o zdarzeniu przystąpili do ustaleń dotyczących sprawy. Po tym, jak informacja została szeroko rozpowszechniona w mediach, jedna z dziewczyn wraz z matką zgłosiła się do komisariatu. Natomiast druga 14-latka została zatrzymana przez stróżów prawa w miejscu zamieszkania. Jak tłumaczyły nastolatki, robienie zdjęć było nieprzemyślane i najprawdopodobniej motywowane chęcią zwrócenia na siebie uwagi. Obydwie dziewczynki usłyszały zarzuty dot. znieważenia i ograbienia miejsca pochówku. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Trafiła kosa na kamień…

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!