Wiadomości

Młodzi imigranci siali terror na kąpielisku w Dusseldorfie, zmuszając setki osób do ucieczki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Na odkrytym basenie w Duesseldorfie doszło w piątek po raz drugi do interwencji policji. Sytuacja eskalowała późnym popołudniem. Jak podał dziennik „Rheinische Post” 60-osobowa grupa wyrostków pochodzących przypuszczalnie z krajów Maghrebu sprzeciwiła się poleceniom ratowników i chciała najwyraźniej przejąć kontrolę nad obiektem. Najpierw zajęli zjeżdżalnię do wody i wieżę do skoków. Jednocześnie ignorowali konsekwentnie wszelkie zalecenia obsługi basenu. W reakcji na polecenia kierowniczki obiektu, przewodzący grupie chłopak zareagował pogróżkami – podaje dziennik z Duesseldorfu” – czytamy na portalu dw.com.

W tym czasie na basenie przebywało ok. 1500 osób. Spora część z nich zdecydowała się go opuścić. Miejscowi ratownicy nie byli w stanie zapanować nad sytuacją, wobec czego wezwano policję.

„Wg tabloidu „Bild” w akcji opróżniania terenu kąpieliska wzięło udział 20 funkcjonariuszy policji. Wobec wielu osób z powodu inwektyw oraz gróźb wszczęte zostało postępowanie karne. Policja nie chciała się wypowiedzieć na temat narodowości nieletnich” – informuje portal dw.com.

/dw.com, foto: pi-news.net/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!