Świat Wiadomości

Miss RPA oskarżona o rasizm za podawanie czarnym dzieciom posiłków w rękawiczkach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Miss RPA Demi-Leigh Nel-Peters postanowiła działać charytatywnie i pomóc w ośrodku dla czarnoskórych sierot. Jednakże jej dobre serce doprowadziło do bardzo dotkliwych ataków na jej osobę. Wszystko dlatego, że w czasie spotkania z dziećmi założyła rękawiczki.

Mimo, że sami pracownicy ośrodka przyznali, że pracują tam w rękawiczkach to jednak internauci mediów społecznościowych „wiedzą lepiej” i bezlitośnie atakują modelkę, której przede wszystkim zarzucają rasizm.

W komentarzach wielokrotnie pojawiało się określenie, że Nel-Peters „brzydzi się czarnych dzieci” i dlatego założyła do pracy w ośrodku rękawiczki. Jako argument pokazywane są zdjęcia innych znanych kobiet, które przytulają bądź karmią dzieci bez ochrony dłoni.

„Powiedzieliśmy jej, tak jak wszystkim innym wolontariuszom, by nosiła rękawiczki, gdy zajmuje się jedzeniem wokół dzieci. To służyło wyłącznie ochronie dzieci przed ryzykiem zanieczyszczenia jedzenia. Reakcja mediów społecznościowych jest niedorzeczna” – oceniła pracownica ośrodka.

Demi-Leigh Nel-Peters wybrana najpiękniejszą kobietą Republiki Południowej Afryki na swoim profilu instagramowym ma także inne zdjęcia z tegoż obozu. Widać na nich zabawy z dziećmi, kiedy to miss nie ma rękawiczek. Tego już internauci jednak nie zobaczyli.

źródło: instagram / PAP / Wolność24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!