Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia: Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, wzrosła do 238

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 238/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Jednocześnie informujemy, że pierwszy pacjent zakażony koronawirusem jutro kończy hospitalizację – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Siedem godzin wcześniej poinformowano o 16 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczyły 6 osób z dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego i 2 osób z woj. wielkopolskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

Rano poinformowano o 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Jednocześnie poinformowano, że w szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 205/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

– Zmarł 57-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który był hospitalizowany w szpitalu w Wałbrzychu (Dolnośląskie). Pacjent miał choroby współtowarzyszące. To druga w regionie i piąta w kraju ofiara nowego patogenu – poinformowało we wtorek biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!