Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia: Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie koroawirusem, przekroczyła 900

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą osób z woj. dolnośląskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 901/10 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Dwie godziny wcześniej poinformowano o 40 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 37 osób z woj. mazowieckiego, 2 osób z woj. lubuskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie poinformowano, że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Jeszcze dwie godziny wcześniej poinformowano o 45 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 18 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. wielkopolskiego.

Sześć godzin wcześniej poinformowano o 25 nowych przypadkachw zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 10 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

Jeszcze wcześniej poinformowano o 8 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego. Jednocześnie poinformowano, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

Ową dziewiątą osobą, która zmarła w wyniku zakażenia koronawirusem, jest ksiądz Henryk Borzęcki, proboszcz parafii w Białopolu.

W szpitalu w Puławach zmarł ksiądz zakażony koronawirusemem. To 9 ofiara

Rano poinformowano o 17 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

A tak przybywało zakażeń w dniu wczorajszym:

Ministerstwo Zdrowia: Mamy już prawie 750 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!