Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia: 22. potwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce, to mężczyzna z woj. lubelskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo Zdrowia podało, że testy laboratoryjne potwierdziły 22. przypadek koronawirusa w Polsce. Zakażony to mężczyzna z województwa lubelskiego. w sumie więc potwierdzono dziś w Polsce pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

– Zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone wynikami testów laboratoryjnych. Pacjent z woj. lubelskiego to osoba w sile wieku i przebywa w szpitalu w Bełżycach. To 22 przypadek zakażenia wirusem w Polsce – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Dyrektor placówki w Bełżycach nie chciał komentować sprawy.

– Pacjent jest w stanie stabilnym, ale ciężkim. Zgodnie w tym, co wskazał nam wojewódzki inspektor sanitarny mamy przekazać go do oddziału zakaźnego. Obecnie organizujemy transport – powiedział Dziennikowi Wschodniemu Dariusz Kamiński, dyrektor szpitala w Bełżycach. – Zachowujemy wszelkie reżimy i postępujemy zgodnie z procedurami. Pacjent jest z gminy Niedrzwica Duża.

Wcześniej poinformowano o młodej kobiecie z województwa dolnośląskiego, która przebywa w szpitalu we Wrocławiu i której stan określono jako dobry. Jeszcze wcześniej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o potwierdzeniu trzech przypadków zakażeń koronawirusem COVID-19. Jedno z zakażeń odnotowano w Warszawie, a dwa kolejne w Cieszynie. W sumie więc dzisiaj potwierdzono cztery dodatkowe przypadki zarażenia koronowirusem.

– Chcemy wprowadzić metody ścisłej kontroli osób, które są w kwarantannie. Wspólnie z MSWiA wypracowaliśmy mechanizm objęcia opieką osób, które są w kwarantannie. Do każdej takiej osoby codziennie „zapuka” policja. Podczas kwarantanny musimy być w domach. Policja wspomoże służby sanitarne, będzie kontrolować i obejmować opieką osoby w kwarantannie. Ważne jest by poważnie podchodzić do kwarantanny, to nie jest czas wolny. Samotne osoby [trzeba] objąć opieką. Nowe przypadki koronawirusa dotyczą osób, które przyjechały z kierunku włoskiego. Część z nich była objęta kwarantanną. Nie ma jeszcze poziomej transmisji w Polsce – mówił wtedy Szumowski.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!