Polska Wiadomości

Ministerstwo Sprawiedliwości dementuje pogłoski dotyczące kandydatury prof. Małgorzaty Manowskiej na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak możemy wyczytać na portalu telewizjarepublika.pl Ministerstwo Sprawiedliwości oświadcza, że nieprawdziwa jest informacja „Dziennika Gazety Prawnej”, jakoby prof. Małgorzata Manowska „jest już po słowie z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą” w kwestii jej kandydowania na urząd Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. Minister Sprawiedliwości nie prowadził na ten temat żadnych rozmów z obecną dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Oświadczenie Ministerstwa Sprawiedliwości

 

Ministerstwo Sprawiedliwości oświadcza, że nieprawdziwa jest informacja „Dziennika Gazety Prawnej”, jakoby prof. Małgorzata Manowska „jest już po słowie z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą” w kwestii jej kandydowania na urząd Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. Minister Sprawiedliwości nie prowadził na ten temat żadnych rozmów z obecną dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Ministerstwo Sprawiedliwości przypomina, że Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej spośród kandydatów – sędziów Sądu Najwyższego przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego. Dlatego dywagacje „Dziennika Gazety Prawnej” są nie tylko nieprawdziwe, lecz także sprzeczne z obowiązującymi rozwiązaniami ustrojowymi.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!