Wiadomości

Ministerstwo Edukacji Narodowej: Do strajku przystąpiło 48,5 proc. szkół.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według raportu Ministerstwa Edukacji Narodowej większość szkół nie strajkuje. Do protestu przystąpiło 48,5 procent placówek oświatowych.

Wiceminister edukacji Maciej Kopeć poinformował, iż z danych przekazanych przez kuratoria do godz. 12 wynika, że do strajku przystąpiło 48,5 proc. szkół.

Kopeć powiedział, że kuratorzy oświaty „monitorują sytuację pod względem bezpiecznych i higienicznych warunków i przestrzegania prawa”.

– Patrzymy na to, na ile sytuacja, która ma miejsce, faktycznie jest dla rodziców trudna i czy dyrektor szkoły i samorząd wypełniają nałożone przez prawo na nich obowiązki — powiedział.

– Pamiętajmy, że w systemie oświaty panuje bardzo różna, skomplikowana struktura – są szkoły samodzielne, szkoły w zespołach, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe środki socjoterapii, są specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, są także przedszkola — zaznaczył.

Z danych MEN wynika, że 83% szkół/zespołów szkół protestuje w województwie lubuskim, czyli najwięcej w skali całego kraju. Na drugim miejscu jest województwo kujawsko-pomorskie, a na trzecim – łódzkie i zachodniopomorskie.** W województwie świętokrzyskim protestuje tylko 14% szkół/zespołów, w podkarpackim – 21%, a w małopolskim – 26%. Dane te przedstawiają stan z godziny 12:00.

Czytaj też:

W szkołach rozpoczął się strajk zorganizowany przez ZNP i FZZ

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!