Wiadomości

Ministerstwo Edukacji i Nauki: Dzieci z klas I-III wracają do nauki zdalnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzieci z klas I-III wracają do nauki zdalnej. Dodatkowe obostrzenia ogłoszone w środę przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego potwierdzono w nowym rozporządzeniu ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, wydanym w czwartek. Nowe zmiany obowiązują od 22 marca do 11 kwietnia i dotyczą głównie zakończenia nauki stacjonarnej. Są jednak wyjątki.

Minister Adam Niedzielski podkreślał, że obostrzenia w województwie warmińsko-mazurskim przyniosły oczekiwane efekty i przyrost nowych zakażeń wyhamował, stąd decyzja o rozszerzeniu obostrzeń na cały kraj.

Nuka zdalna w najmłodszych klasach zbiegnie się w czasie z przerwą świąteczną i będzie obowiązywać przez najbliższe trzy tygodnie.

Zmiany reguluje nowe rozporządzenie szefa MEiN. 18 marca Przemysław Czarnek wydał nową decyzję, zmieniającą rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Zasady działania szkół i placówek specjalnych pozostają również bez zmian.

Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

Nowe rozporządzenie wejdzie w życie 22 marca.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!