Wiadomości

Minister zdrowia nie wyklucza zamknięcia stoków narciarskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od najbliższego weekendu będą prowadzone kontrole stoków narciarskich, dotyczące przestrzegania reżimu sanitarnego; jeśli potwierdzą jego naruszenie, będę rekomendował zamknięcie stoków – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Jeżeli chodzi o kwestię tych obrazków, które wczoraj zdominowały sieci społecznościowe, to oczywiście – jako minister zdrowia – mogę wyrazić tylko i wyłącznie zaniepokojenie tą sytuacją – mówił na konferencji prasowej minister Niedzielski.

– Stoję na stanowisku, że jeżeli pewna odpowiedzialność społeczna nie będzie realizowana, to ja będę pierwszym w Radzie Ministrów, który będzie rekomendował premierowi zamknięcie stoków. Mamy do czynienia ze zdjęciami czy obrazkami, które mówią, że w żaden sposób nie były zachowane wymogi sanitarne – zwrócił uwagę szef resortu zdrowia.

Niedzielski poinformował, że w poniedziałek rano rozmawiał z inspektorem sanitarnym oraz że będą prowadzone rozmowy z policją, by w najbliższy weekend odbyły się „takie kontrole, które dotyczą przestrzegania reżimu sanitarnego, który – przypomnę – został uzgodniony z właścicielami stacji narciarskich”.

– Jeżeli te kontrole, które będą prowadzone od najbliższego weekendu, potwierdzą, że mamy sytuację nieprzestrzegania, potwierdzą, że mamy naruszenie tego reżimu (sanitarnego), który został ustalony wspólnie, a na dodatek będę widział, że na poziomie dziennych wyników pod koniec tygodnia będziemy mieli przyrost zachorowań, którego nie będzie można przypisać innym elementom, będę rekomendował zamknięcie stoków – zapowiedział Niedzielski.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!