Wiadomości

Minister zdrowia: Koronawirus dotrze do Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do tej pory nie potwierdzono w Polsce rozprzestrzeniającego się po świecie koronawirusa. Jak jednak uważa minister zdrowia Łukasz Szumowski, to już tylko kwestia czasu. – Nie ma co się zastanawiać, czy on będzie, czy go nie będzie. Na pewno będzie – podkreślił.

Minister zdrowia był dziś gościem w porannym programie Polsat News. – Koronawius prędzej czy później będzie w Polsce i to nie będzie nic nadzwyczajnego. Nie czekamy na to, ale i nie obawiamy się – mówił Łukasz Szumowski. Minister zapewnił, że jesteśmy na to przygotowani zarówno jeśli chodzi o diagnostykę, opiekę, jak i leczenie pacjentów.

Zapytany o objawy, które powinny niepokoić i skłaniać do udania się do szpitala, szef resortu zdrowia odparł: “W przypadku zakażenia koronawirusem musi występować kilka objawów: temperatura w okolicy 38 stop. Celcjusza, duszność lub kaszel, objawy para grypowe”. – Jeżeli ktoś ma katar, to to nie jest najprawdopodobniej koronawirus – dodał.

Kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w Niemczech

Epidemia koronawirusa wybuchła przed kilkoma tygodniami w chińskim mieście Wuhan. Wirus w zastraszającym tempie rozprzestrzenia się po świecie. Dotarł już do Europu. W Niemczech i we Francji odnotowano po cztery przypadki. Do tej pory nie ma potwierdzonego przypadku w Polsce, choć wczoraj z podejrzeniem wirusa zgłosiła się do jednego z łódzkich szpitali kobieta, która wróciła z Chin.

Z najnowszych danych wynika, że obecnie zarażonych wirusem jest ponad 6 tysięcy osób, z czego blisko tysiąc to ciężkie przypadki. Do tej pory koronawirus zabił 132 osoby.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!