Wiadomości

Minister Zdrowia: Dziś ogromny wzrost liczby zakażeń, będą nowe obostrzenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poranne dane pokazują, że w raporcie w środę mamy 12.146 nowych zakażeń koronawirusem – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Dziś rząd ma zdecydować, co z dalszymi obostrzeniami.

Minister zdrowia Adam Niedzielski ma przedstawić w środę szczegółowe nowe zasady dotyczące obostrzeń związanych z epidemią COVID-19.

Niedzielski pytany był w TOK FM m.in. o najnowsze dane dotyczące potwierdzonych zakażeń koronawirusem.

– Niestety nie wygląda dobrze sytuacja w tej chwili. Te poranne dane, które dotyczą dzisiejszego dnia pokazują, że przekroczyliśmy tę barierę 10 tys. i to nie tak nieśmiało tylko ten dokładny wynik to jest 12.146 nowych zachorowań – powiedział.

Niedzielski dodał, że dzisiejsze dane należy odnosić przede wszystkim do wyniku, który był tydzień temu. – A tydzień temu to było 8,7 tys., czyli mamy bardzo dynamiczny wzrost też i z dnia na dzień i właśnie w stosunku do poprzedniego tygodnia, bo to jest prawie 3,5 tys. przypadków więcej niż tydzień temu – wskazał.

– Idziemy w kierunku ograniczenia ruchu na południowej granicy Polski. Będziemy chcieli dokonać formalnej zmiany niedopuszczenia stosowania chust i przyłbic. Prawdopodobnie zamkniemy hotele. Ale tę decyzję podejmiemy po konsultacjach z premierem – mówił w TOK FM minister.

– Nowe obostrzenia od soboty. Może nawet wcześniej. Nie ma na co czekać – zapowiedział.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!