Wiadomości

Minister Szczerski bojkotuje bojkot

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski postanowił zbojkotować bojkot X Forum Europa-Ukraina, które rozpoczyna się w piątek w Rzeszowie, i zapowiedział, że uda się na nie. W ten sposób demonstruje on zarazem brak solidarności z prezydentem Przemyśla Robertem Chomą, który otrzymał zakaz wjazdu na terytorium Ukrainy.

 

O odwołaniu udziału parlamentarzystów w Forum w związku z zakazem wjazdu na Ukrainę dla prezydenta Przemyśla Roberta Chomy poinformował wcześniej szef sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą i przewodniczący polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej Michał Dworczyk (PiS).

 

– Do momentu rozwiązania problemu zakazu wjazdu prezydenta Chomy tego rodzaju kontakty zostają zawieszone. W związku z tym parlamentarzyści, którzy mieli jechać na Forum – marszałek, wicemarszałek, przewodniczący Grupy Bilateralnej, nie jadą – powiedział przy okazji PAP poseł Dworczyk.

 

Z akcji tej postanowił wyłamać się poseł PO PO Marcin Święcicki, który nazwał ją „absurdalną eskalacją, a także .prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

 

– Pojadę na Forum Europa-Ukraina w Rzeszowie – poinformował on w czwartek PAP.

 

W dwudniowym Forum Europa-Ukraina w Rzeszowie, poświęconym m.in. modernizacji i rozwojowi potencjału Ukrainy, zgodnie z zapowiedzią, mieli uczestniczyć m.in.: marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicemarszałek Ryszard Terlecki, marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Ponadto gośćmi Forum mieli być także m.in.: szefowa komisji ds. UE Izabela Kloc (PiS), Wojciech Buczak (PiS), Kazimierz Gołojuch (PiS), Rafał Weber (PiS), Arkadiusz Mularczyk (PiS).

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!