Polska Wiadomości

Minister Niedzielski straszy Polaków wprowadzeniem kar za zagraniczne wyjazdy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com minister Zdrowia Adam Niedzielski, podczas konferencji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, zapowiedział, iż rząd nie wyklucza wprowadzenia kar za zagraniczny wyjazd wraz z rozwojem epidemii w Polsce. Takie rozwiązanie nie jest jednak rozważane na obecnym etapie.

– W tej chwili nie rozmawiamy, ani nie dyskutujemy o takim rozwiązaniu, ale ono absolutnie nie jest wykluczone. Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej – odpowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski na pytanie o to, czy Polska – wzorem m.in. Wielkiej Brytanii – planuje wprowadzenie kar za zagraniczny wyjazd.

– Straż Graniczna i sanepid, jeśli chodzi o osoby wjeżdżające do Polski pilnują skierowania na kwarantannę, o ile odbywa się to transportem zbiorowym, chyba że dotyczy to południowej granicy, bo przypominam, że tam też obowiązują ograniczenia związane z przejazdem transportem własnym – dodał szef resortu zdrowia.

Przy okazji minister zaapelował do sumień ludzkich, by przyjąć „postawę solidarności i fair play”. Sam zagraniczny wyjazd nazwał „głęboko ryzykownym”.

– Uważam, że jest to też w pewnym sensie niestosowne wobec tej części społeczeństwa, która bierze się na siebie ciężar walki z Covidem – stwierdził Niedzielski.

Do słów ministra zdrowia odniósł się na Twitterze Łukasz Warzecha. – Przy mojej jak najgorszej opinii o panu Niedzielskim muszę przyznać, że to jest jednak nowy poziom kretynizmu. I jeszcze jakiś czas temu pomyślałbym, że to fejk – napisał publicysta.

To powoli zaczyna wyglądać jak powrót do PRL-u.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!