Wiadomości

Minister edukacji: Nie widzę powodu, by uczniowie musieli siedzieć w maseczkach podczas egzaminu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Przygotowujemy w tej chwili szczegółowy harmonogram i sposób organizacji egzaminów. Niedługo wyjdą odpowiednie rozporządzenia i zarządzenia dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej – powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej w KPRM został zapytany, jak wyglądają przygotowania do egzaminów maturalnych i ósmoklasisty oraz czy matury będą odbywały się w reżimie sanitarnym, a uczniowie będą pisali egzamin w maseczkach ochronnych i rękawiczkach.

– Nie widzę powodu, żeby ósmoklasiści i maturzyści musieli siedzieć w maseczkach podczas egzaminów – podkreślił szef MEN.

– Przygotowujemy w tej chwili szczegółowy harmonogram i sposób organizacji egzaminów. Niedługo wyjdą odpowiednie rozporządzenia i zarządzenia dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej – odpowiedział minister edukacji.

Podkreślił, że reżim sanitarny będzie obowiązywał w dotarciu do budynku szkoły i podczas dotarcia do sali egzaminacyjnej i wówczas maseczka ochronna będzie obowiązywała wszystkich, zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Jak dodał, płyn dezynfekujący powinien stać przy wejściu do szkoły.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!