Wiadomości

Minister Edukacji i Nauki o terminie powrotu uczniów do szkół

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oznajmił, że w kwestii powrotu pozostałych klas do nauki w szkołach pozostaje optymistą. – Po świętach wielkanocnych będziemy rozmawiać o terminach powrotu do nauki stacjonarnej – powiedział w Polskim Radiu.

O to, jakie są szanse na powrót do szkół uczniów ze starszych klas był pytany w „Sygnałach Dnia” minister Przemysław Czarnek.

– Trzecia fala jest widoczna, ale lepiej, że występuje teraz niż za miesiąc, bo jeśli zachowamy odpowiedzialność społeczną, to jestem optymistą, że po Wielkanocy będziemy mogli rozmawiać o powrocie do nauki stacjonarnej w pozostałych klasach i na uczelniach – oznajmił szef resortu edukacji.

Jak zaznaczył Czarnek, ważnym elementem jest fakt, że zaszczepiono „niemal wszystkich nauczycieli”, którzy zgłosili się do szczepienia.

Minister przypomniał też, że cały czas, bez żadnej przerwy funkcjonują przedszkola, a klasy 1-3 są w trybie stacjonarnym od 18 stycznia. – Frekwencja w szkołach utrzymuję się na ok. 90 proc. , jest imponująca. W szkołach problemu nie ma – podkreślił.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!