Polska Świat Wiadomości

Minister Antoni Macierewicz 17 stycznia spotka się z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego gen. Herbertem Raymondem McMasterem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„17 stycznia minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotka się z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego gen. Herbertem Raymondem McMasterem” – poinformowała na Twitterze rzecznik MON płk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Tą informacją płk Pęzioł-Wójtowicz potwierdziła wcześniejsze nieoficjalne informacje na temat podróży, jaką Antoni Macierewicz, szef MON ma odbyć w styczniu do Stanów Zjednoczonych.

Spotkanie polskiego ministra obrony narodowej z doradcą Donalda Trumpa będzie dotyczyć obecności amerykańskich żołnierzy na wschodniej flance NATO (m.in. w Polsce) oraz kwestii związanych z bezpieczeństwem Europy Środkowej i Wschodniej, a także działań związanych z niestabilną sytuacją w Afganistanie i Korei Północnej.

Będzie to druga w przeciągu ostatnich miesięcy wizyta Macierewicza w USA. Poprzednia miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to polski minister spotkał się z sekretarzem obrony Stanów Zjednoczonych – Jamesem Mattisem. Rozmowy dotyczyły wówczas m.in. negocjowanej umowy w sprawie dostaw do Polski systemu obrony powietrznej Patriot.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!