Wiadomości

Mieszkaniec Myszkowa poprzecinał opony w blisko 60 samochodach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kryminalni z Myszkowa zatrzymali 56-latka, który uszkodził opony samochodowe w blisko 60 pojazdach. Wstępnie straty oszacowano na kwotę 10 tys. zł. Sprawca usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Może mu teraz grozić nawet do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Tuż po godzinie 5 dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał pierwsze zgłoszenia o uszkodzeniu opon samochodowych w zaparkowanych pojazdach. Kryminalni, którzy wkroczyli do akcji stwierdzili, że takich pojazdów jest o wiele więcej. 56-letni mieszkaniec Myszkowa wpadł w ręce policjantów zaledwie w ciągu kilku godzin od pierwszego zgłoszenia. Pomógł monitoring.

Przez cały dzień do komendy zgłaszali się pokrzywdzeni w tej sprawie. Dotychczas mundurowi przyjęli już blisko 60 zgłoszeń. Śledczy ustalili, że 56-letni mieszkaniec Myszkowa przy użyciu ostrego narzędzia uszkodził kilkadziesiąt opon samochodowych w przypadkowo napotkanych pojazdach. W czasie przeszukania jego mieszkania, policjanci zabezpieczyli nóż, którym posługiwał się sprawca. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i przyznał się do winy. Śledczy złożyli wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. O dalszym losie 56-latka zadecyduje sąd. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!