Wiadomości

Mieszkaniec Czech przekazał policji posiadaną broń – czołg oraz działo pancerne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od 30 stycznia obywatele Czech, którzy posiadają w domu broń lub amunicję bez niezbędnych ważnych dokumentów, mogą skorzystać z amnestii i bezkarnie oddać je w najbliższej jednostce policji. Ku zdziwieniu policjantów z regionu Hradec Králové, ktoś postanowił oddać… działo pancerne i czołg.

Obywatele, którzy posiadają w domu broń lub amunicję podlegającą rejestracji bez niezbędnych ważnych dokumentów, mogą skorzystać z amnestii do 31 lipca 2021 r. i bezkarnie oddać je w najbliższej jednostce policji. Właściciel broni otrzymuje potwierdzenie jej oddania i po przeprowadzeniu badania kryminalistycznego, które wykluczy popełnienie przestępstwa z użyciem broni, będzie mógł wystąpić o jej legalizację lub pozostawić ją w posiadaniu państwa.

Policjanci z regionu Hradec Králové nie kryli zaskoczenia, gdy ktoś postanowił oddać w ich ręce działo pancerne SD-100 oraz czołg T-34/85. Wszystko po apelu w formie filmiku wideo, którym policjanci starali zachęcić obywateli, by ci skorzystali z prawa do amnestii.

/onet.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!