Wiadomości

Dla Ursuli von der Leyen nie przewidziano krzesła; została posadzona na stojącej z boku kanapie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie milkną komentarze po incydencie, który towarzyszył wizycie delegacji władz Unii Europejskiej w stolicy Turcji. Dla Ursuli von der Leyen nie przewidziano krzesła; została ona posadzona na stojącej z boku kanapie.

Komisja Europejska stwierdziła, że ​​protokół wymaga równego traktowania przewodniczących Rady Europejskiej i Komisji – oświadczył przedstawiciel Komisji Europejskiej Eric Mamer na codziennym spotkaniu, odnosząc się do incydentu, jaki miał miejsce podczas wizyty szefów instytucji UE w Turcji.

„Przewodnicząca Komisji Europejskiej była wyraźnie zaskoczona, co widać na wideo. Ale nawet jeśli była zaskoczona, wolała skupić się na kwestiach formalnych niż protokołowych” – powiedział Mamer.

Według niego zwrócono się już do strony tureckiej, która zorganizowała spotkanie, o wyjaśnienie, dlaczego Ursula von der Leyen otrzymała inne miejsce. Podkreślił on zarazem, że protokół w sprawie przewodniczącego Komisji Europejskiej jest dokładnie taki sam, jak w przypadku przewodniczącego Rady Europejskiej.

„Prezydent oczekuje, że reprezentowana przez nią instytucja zostanie odpowiednio potraktowana zgodnie z protokołem” – powiedział Mamer.

/fot. archyde.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!