Wiadomości

Mieszkańcy Lesbos zdecydowali, iż będą walczyć w obronie krzyża

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informowaliśmy wcześniej, wielki pomnik, mający formę krzyża, symbolu chrześcijaństwa, znajdujący się na tej greckiej wyspie, został zwalony. Stało się tak w następstwie żądań organizacji, która – jak sama o sobie mówi – promuje wielokulturowość i zgodne współistnienie ludzi różnych kultur i religii. Organizacja argumentowała, że krzyż może być postrzegany jako obraźliwy dla imigrantów, z których przytłaczająca większość to muzułmanie.

Wielki krzyż, znajdujący się na greckiej wyspie, został zwalony, bowiem może być „obraźliwy dla muzułmańskich imigrantów”

Mieszkańcy Lesbos zdecydowali się walczyć w obronie zwalonego pod osłoną nocy krzyża i ponownie ustawili go w miejscu, w którym uprzednio stał. Nie kryją przy tym oburzenia na to, co się stało.

– To był akt nienawiści ! Krzyż ten został wykonany z żelbetu. Musieli użyć ciężkiego sprzętu do powalenia krzyża na ziemię … Nie chcemy żadnych konfliktów, ale nie zaakceptujemy takiego postępowania… To niedopuszczalne !!! – mówi jeden z mieszkańców

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!