Wiadomości

Mieli spowodować straty w Zakładach Chemicznych Police sięgające 10 milionów zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokonali zatrzymań trzech osób, wśród nich są przedsiębiorca i pracownicy Zakładów Chemicznych Police Grupy Azoty. Biuro prowadzi śledztwo w sprawie korupcji na stopniu menadżerskim. Według śledczych proceder ten mógł narazić spółkę na straty rzędu 10 mln zł. Pierwsza o sprawie poinformowała „Panorama” TVP2.

Jak poinformowało portal tvp.info biuro prasowe Biura, agenci szczecińskiej delegatury CBA zatrzymali trzy osoby, które według śledczych są zamieszane w proceder o charakterze korupcyjnym, który narazić miał spółkę na wielomilionowe straty.

Zatrzymani to dwaj pracownicy Zakładów Chemicznych Police i biznesmen z Podkarpacia. Mężczyznę zatrzymano w jego biurze w Jaśle, kiedy to składał obietnicę udzielenia korzyści majątkowej pracownikom grupy. Chciał namówić ich do zawarcia niekorzystnego kontraktu na dostawę składników, niezbędnych do produkcji nawozów dla chemicznego potentata – poinformowało Biuro.

Zatrzymany przedsiębiorca został przewieziony do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszał zarzut tzw. korupcji menadżerskiej. Pozostali dwaj zatrzymani także usłyszeli już zarzuty. Wszyscy przyznali się do winy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!