Wiadomości

Mieli ruszyć na Kurdów, Rosjan i Asada, na razie walczą między sobą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wykorzystując problemy Rosjan na Ukrainie, Turcja postanowiła podjąć operację wojskową w północnej Syrii. Jednostki wspieranej przez Turcję Syryjskiej Armii Narodowej postawione zostały w stan pełnej gotowości bojowej. Tymczasem jednak…

Przywódca plemienia Al-Mawali, działającego w ramach Dywizji al-Hamza, zabił minionej nocy bojownika ugrupowania Ahrar al-Szarkija (z plemienia Al-Akidat). W rezultacie plemię Al-AKaidat zmobilizowało wszystkich bojowników pełniących służbę w Ras al-Ajn i okolicznych wsiach w prowincji Al-Hasaka.

Zarówno plemiona Al-Qaraan, jak i Al-Adwanah udzieliły wsparcia plemieniu Al-AKaidat, sprowadzając bojowników i broń. Połączone siły tych trzech plemion we wczesnych godzinach rannych w środę przeprowadziły brutalny atak na stanowiska zajmowane przez bojowników Dywizji al-Hamza w mieście Ras al-Ajn. Udało im się przejąć kontrolę nad kilkoma dzielnicami w mieście Ras al-Ajn oraz kwaterę główną, a także przejąć dużą ilość broni. Po obu stronach byli zabici i ranni, do niewoli Al-Akidat dostało się też ośmiu członków plemienia Al-Mawali.

Walki z kolei rozlały się na innego regiony. Bojownicy z plemienia Al-Mawali uzbrojeni w karabiny maszynowe ustawili kilka blokad drogowych i punktów kontrolnych przy wjazdach i wyjazdach do dzielnicy Jendires w kantonie Afrin, na północny zachód od Aleppo. Rewidują oni samochody na wjazdach do Afrin, aresztując “podejrzane” osoby. W tej sytuacji plemię Al-Akidat zmobilizowało wszystkich swoich bojowników w mieście Afrin, wzywając pozostałych, aby wszyscy członkowie plemienia udali się do Afrin.

W to wszystko postanowili wmieszać się Turcji, wysyłając oddziały wyposażone w czołgi, by rozdzieliły walczące strony. Tak więc na razie zamiast ruszyć na Kurdów, Rosjan i Asada, na razie walczą między sobą…

/SOHR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!