Wiadomości

Miedwiediew znów grozi. Tym razem chodzi o Patrioty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dmitrij Miedwiediew zagroził, że jeżeli NATO dostarczy Ukrainie baterie przeciwlotniczych systemów Patriot, Rosja nie pozostawi tego bez odpowiedzi. “Natychmiast staną się oni uzasadnionymi celami dla naszych sił zbrojnych” – napisał wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Dmitrij Miedwiediew jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Teraz postanowił poruszyć temat ewentualnego przekazania przez państwa NATO baterii Patriot Ukrainie. “Jeśli, jak zasugerował (sekretarz generalny NATO Jens) Stoltenberg, NATO zaopatrzy kijowskich fanatyków w systemy obronne Patriot – jak również w personel Sojuszu – natychmiast staną się oni uzasadnionymi celami dla naszych sił zbrojnych” – napisał na Twitterze wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Z kolei na Telegramie Miedwiediew odniósł się do samego NATO. “Aroganccy parweniusze z NATO zawsze łatwo zapominają o zamachach stanu dokonanych przez ich organizację w suwerennych krajach na całym świecie, o obaleniach legalnie wybranych głów państw i zamordowanych dziesiątkach tysięcy cywilów – starców, kobiet , dzieci. O dostarczaniu broni każdemu motłochowi i reżimom ekstremistycznym. O bezkarności przywódców Sojuszu Północnoatlantyckiego za popełnione zbrodnie” – napisał.

“W końcu od momentu powstania NATO wielokrotnie udowadniało swoją czysto zamkniętą korporacyjną istotę, działającą w interesie garstki krajów anglosaskich i ich popleczników. Jednocześnie w krajach NATO mieszka nie więcej niż 12 proc. ludności świata” – dodawał Miedwiediew odniósł się do samego NATO. Stwierdził także, że “cywilizowany świat nie potrzebuje tej organizacji”. Musi (…) zostać rozwiązany jako podmiot przestępczy” – napisał. Według niego nawet papież “nie będzie w stanie rozgrzeszyć ich z grzechów”.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!