Wiadomości

Miedwiediew grozi Zachodowi: Najciekawsze rzeczy dopiero się zaczną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po nałożeniu na Rosję sankcji przez Zachód, były prezydent Dmitrij Miedwiediew zapowiedział kroki odwetowe.

Miedwiediew, obecnie wiceszef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, oświadczył, że Moskwa może odpowiedzieć na zachodnie sankcje, rezygnując z ostatniego porozumienia w sprawie broni nuklearnej z USA, zrywając stosunki dyplomatyczne z państwami zachodnimi i zamrażając ich aktywa. Ostrzegł również, że Rosja może przywrócić karę śmierci.

Według Miedwiediewa, nałożone na Rosję sankcje dają Kremlowi pretekst do całkowitej rewizji swoich więzi z Zachodem. Zasugerował też, że Rosja mogłaby zrezygnować z traktatu o kontroli zbrojeń nuklearnych Nowy START, który ogranicza amerykańskie i rosyjskie arsenały nuklearne.

Cytowany przez agencję Associated Press Miedwiediew mówił o zerwaniu stosunków dyplomatycznych z krajami zachodnimi, przekonując, że “nie ma szczególnej potrzeby” ich utrzymywania. Odnosząc się do zachodnich gróźb dotyczących zamrożenia aktywów rosyjskich firm i osób, Miedwiediew ostrzegł, że Moskwa nie zawaha się zrobić tego samego.

– Na szczęście mamy bogate doświadczenie i surowe przepisy na taką okazję. A najciekawsze rzeczy dopiero się zaczną – stwierdził Miedwiediew, cytowany przez agencję TASS.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!