Wiadomości

Michał Wiśniewski ma usłyszeć zarzuty. Chodzi o duże pieniądze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Warszawska prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów Michałowi Wiśniewskiemu, liderowi „Ich Troje” – donosi „Super Express”. Według gazety chodzi o wyłudzenie pożyczki na 2,8 mln zł ze SKOK-u w Wołominie; w sprawę ma być też zamieszana jego była żona.

Według dziennika prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów muzykowi 27 września. Oznacza to, że Michał Wiśniewski już niebawem będzie musiał stawić się na przesłuchaniu, gdzie – zaznacza gazeta – usłyszy zarzuty „o wyłudzenie pożyczki na prawie trzy miliony złotych” ze SKOK-u w Wołominie.

Jak czytamy, chodzi o wydarzenia z jesieni w 2006 r. „Wtedy to Michał Wiśniewski ubiegał się o kredyt na 2,8 mln zł. Z materiałów prokuratury wynika, że wokalista złożył nierzetelny wniosek i odbiegający od stanu rzeczywistego kwestionariusz wywiadu pożyczkowego” – podaje gazeta.

Według śledczych Michał Wiśniewski miał znacząco zawyżyć swoje dochody. Pożyczkę otrzymał. „W toku śledztwa okazało się, że w zeznaniu podatkowym za rok 2006 wykazał kwotę o ponad połowę niższą niż przedstawiona w dokumentach. Z racji kłopotów finansowych kredytu nie spłacał. Na dzień 30 września 2019 r. miał niespłaconą kwotę kredytu wraz z odsetkami – 2,5 mln zł” – czytamy.

Gazeta podaje, że prokuratura ma też zastrzeżenia co do prawdziwości dokumentów dotyczących zdolności kredytowej jego poręczycielki Anny W. Wtedy była żoną Michała Wiśniewskiego.

źródło: „SUPER EXPRESS”, TVP Info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!