Wiadomości

Michał Sz. – „Margot” stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi Sz., znanemu jako „Margot”, w sprawie ataku na działacza fundacji pro-life oraz zniszczenia ciężarówki należącej do fundacji antyaborcyjnej, do czego doszło w czerwcu 2020 roku – dowiedział się portal tvp.info. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Informację potwierdziła w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Aleksandra Skrzyniarz. Jak przekazała Skrzyniarz, akt oskarżenia skierowany został do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie 10 czerwca.

Michałowi Sz. „zarzuca się popełnienie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji pro-life”.

– Michał S. został oskarżony o to, że 27 czerwca 2020 r. w Warszawie przy ul. Wilczej brał udział w zbiegowisku, którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuścili się gwałtownego zamachu na dwóch mężczyzn oraz mienie w postaci samochodu należącego do fundacji. Michał S., co ustalono w toku śledztwa dokonał wspólnie i w porozumieniu z dotychczas nieustalonymi osobami uszkodzenia ww. samochodu poprzez przebicie dwóch opon, pocięcie plandeki, urwanie lusterka, oderwanie tablicy rejestracyjnej, uszkodzenie kamery cofania – powiedziała prokurator.

Wartość wyrządzonej szkody określono na kwotę przekraczającą 6 tys. zł. Ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wynika też, że Sz. „dokonał napaści na wolontariusza fundacji, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia na okres nieprzekraczający siedmiu dni”.

– Nadto przemocą zmuszał ww. do zaprzestania rejestrowania całego zdarzenia telefonem komórkowym – dodaje rzeczniczka.

Aktem oskarżenia została objęta również Zuzanna M., której zarzuca się czynny udział w zbiegowisku. Michałowi Sz. grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu. Zuzannie M. grozi odpowiedzialność karna do lat trzech.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!