Polska Wiadomości

Michał Kołodziejczak startuje z PO. Rolnicy uznali go za Judasza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lider Agrounii ogłosił swój start w wyborach parlamentarnych z listy wyborczej Platformy Obywatelskiej. Rolnicy sympatyzujący z jego ruchem nie są z tego faktu zadowoleni. Czują się zdradzeni i masowo opuszczają Agrounię.

Michał Kołodziejczak zwany “młodym Lepperem” startuje z PO. Informację tą przekazano podczas konwencji partii, podczas której Kołodziejczak wystapił u boku lidera Platformy, Donalda Tuska.

Łączymy się ze środowiskami, z którymi nie zawsze było po drodze, z ludźmi, którzy mają na różne sprawy inne poglądy niż ja. Ale mają to samo przekonanie co większość Polek i Polaków. Wiedzą, że żeby przywrócić wartości, w Polsce potrzebna jest realizacja celu – a tym celem, tą drogą do odnowienia Rzeczpospolitej jest odsunięcie PiS-u i Kaczyńskiego od władzymówił lider PO.

Z kolei sam Kołodziejczak stwierdził, że dzisiaj “mamy stan wyższej konieczności”. Choć przyznał, że decyzja o starcie w wyborach wspólnie z KO nie była łatwa. -Było wiele “za” i “przeciw”. Ale żaden głos – po pierwsze – nie może się zmarnować, a po drugie – musimy pokazać wszystkim w Polsce, że mimo różnych spojrzeń patrzymy w jedną stronę – w stronę przyszłości Polski, która będzie silna, bogata i tutaj ludzie będą budowali ją razem. Jestem tutaj właśnie po to – powiedział, zabierając głos w części otwartej posiedzenia Rady Krajowej PO. – Wierzę w to i zrobię wszystko: wygramy z PiS-em, odbijemy wieś PiS-owi – zapowiedział Kołodziejczak.

Innego zdania są rolnicy sympatyzujący z Agrounią. Uznali oni Kołodziejczaka za zdrajcę, który miał walczyć z układem a tymczasem zasilił jedną z odnóg tegoż układu. Według posiadanych przez nas informacji masowo opuszczają szeregi Agrounii i likwidują jej struktury. Niektórzy z nich publikują emocnonalne wpisy i nagrania, w których wyrażają swoje odczucia w związku z działaniami Kołodziejczaka.

Poniżej dwa przykłady wypowiedzi rolników.

NASZ KOMENTARZ: Po raz kolejny okazuje się, że w ustroju dyzmokratycznym zyskują tylko ci, którzy są hipokrytami; sprzedają swoje ideały za srebrniki i miejsca na listach wyborczych. Pęd do koryta jest zbyt silny. Dlatego nie lubimy tego ustroju i odradzamy każdemu uczciwemu człowiekowi, branie w nim czynnego udziału.

Polecamy również: Polacy zjedni ok. 300 tys. chlebów ze skażonego, ukraińskiego zboża

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!