Wiadomości

Michał D., były szef warszawskiej policji, zatrzymany przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje RMF, Michał D., były komendant stołecznej policji, a ostatnio szef Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stołecznego ratusza, na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie został zatrzymany przez CBA.

Chodzi jeden z wyodrębnionych wątków wielkiego śledztwa w sprawie afery wokół zakładów chemicznych w Policach w Zachodniopomorskiem. Podczas tego postępowania wyszło na jaw, że były szef komendy stołecznej policji mógł nielegalnie udostępnić niejawne materiały. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wydanie polecenia o zatrzymaniu wysokiego rangą urzędnika ratusza.

Z informacji dziennikarza RMF FM Krzysztofa Zasady wynika, że nie przewożono go do Szczecina, a tamtejsi prokuratorzy na przesłuchanie Michała D. przyjechali do Warszawy. Na razie śledczy nie chcą ujawniać, jakie zarzuty miał usłyszeć były szef warszawskich policjantów oraz komu i jakie informacje – według prokuratury – przekazywał.

Były szef KSP pełni obecnie funkcję szefa Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w warszawskim ratuszu. Michał D. objął stanowisko szefa warszawskiej policji we wrześniu 2014, wcześniej był komendantem wojewódzkim policji w Lublinie. Funkcję komendanta stołecznego policji pełnił do lutego 2016 roku. Został odwołany przez ówczesnego komendanta głównego Zbigniewa Maja.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!