Polska Wiadomości

Mężczyzna ruszył w pościg za kobietą, która uciekła z miejsca wypadku i… stracił prawo jazdy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal expressilusatrowany.pl, łodzianin, Dariusz Kozłowski, stracił prawo jazdy po tym, jak ruszył w pościg za kierującą, która spowodowała kolizję w centrum Łodzi i uciekła z miejsca zdarzenia. Mimo, że łodzianin działał w stanie wyższej konieczności, policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie go za wykroczenia, które popełnił podczas pościgu!

18 maja 2017 Dariusz Kozłowski wracał swoim samochodem z pracy. W tunelu na trasie W-Z łodzianin był świadkiem kolizji – niebieski volkswagen lupo wjechał w jadącą na pasie obok skodę (zdarzenie zarejestrowała także kamera zamontowana w jego samochodzie).

– Zobaczyłem, że kierująca volkswagenem nie zatrzymuje się. Wręcz odwrotnie! U zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Kilińskiego zaczyna uciekać – na czerwonym świetle skręca w prawo i dodaje gazu – opowiada 41-latek.

Pan Dariusz bez zastanowienia ruszył w pościg za sprawczynią wypadku. Po kilku minutach i kilometrach w rejonie ul. Grabowej udało mu się ją zatrzymać. Kozłowski wezwał policję.

– Gdy na miejsce przyjechali policjanci, oddałem im nagranie z mojej kamery, która nagrała kolizję w tunelu. Zostałem jednak wcześniej zapewniony, że działałem w stanie wyższej konieczności i nie zostanę ukarany za wykroczenia, które popełniłem podczas pościgu i które zarejestrował wideorejestrator – opowiada.

Wykroczeń było sześć m.in. przejazd na czerwonym świetle, przekroczenie linii podwójnej ciągłej i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Po dwóch tygodniach funkcjonariusze przywieźli panu Dariuszowi wyczyszczoną z filmów kartę.

Po kilku miesiącach Dariusz Kozłowski został skazany zaocznie za popełnione podczas pościgu wykroczenia – 34 punkty karne (tym samym utratę prawo jazdy) oraz karę grzywny w wysokości 1200 złotych.

Więcej:
https://expressilustrowany.pl/ruszyl-w-poscig-za-sprawczynia-kolizji-ktora-uciekla-stracil-prawo-jazdy/ar/c4-14334383

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!