Wiadomości

Mężczyzna, który siał dziś terror na dworcu w Kolonii, „mówił po arabsku”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwie osoby zostały poważnie ranione przez uzbrojonego mężczyznę na dworcu głównym w Kolonii w Niemczech. Jedną z nich jest zakładniczka, którą napastnik przetrzymywał na terenie apteki. Podczas akcji policji sprawca został ciężko ranny, był reanimowany. Obecnie znajduje się pod intensywna opieką medyczną. Media niemieckie ujawniły, że jest to imigrant arabski.

Napastnik zabarykadował się w dworcowej aptece wraz z zakładniczką, która została ranna. Przetrzymywał on też 14-letnią dziewczynę, którą oblał łatwopalną cieczą i podpalił, po czym wypuścił.

W trakcie odbijania zakładniczki policjanci ciężko ranili napastnika, który miał „mówić po arabsku”. Policja odmówiła skomentowania informacji, iż mężczyzna miał powiedzieć, że należy do Państwa Islamskiego (ISIS).

Dworzec Główny w Kolonii jest jednym z najważniejszych węzłów kolejowych nad Renem. Znajduje się w centrum miasta, w pobliżu katedry. Codziennie przejeżdża tam ok. 1300 pociągów, przewożących łącznie do 280 tys. pasażerów. Obecnie jest on zamknięty z uwagi na czynności prowadzone przez policję.

/ksta.de/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!