Wiadomości

Metropolita lubelski wszczął procedurę zmierzającą do usunięcia księdza wspierającego akcje LGBT ze stanu kapłańskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Metropolita lubelski abp Stanisław Budzik podjął działania wynikające z prawa kanonicznego w stosunku do księdza Łukasza Kachnowicza, który akcje promujące ideologię LGBT. Duszpasterz akademicki, który pojawił się w sobotę na płockim Marszu Równości, a wcześniej bywał na paradach w innych miastach, może zostać usunięty ze stanu kapłańskiego. Sam zainteresowany zadeklarował na facebooku, że odchodzi z kapłaństwa.

– Wyrażam ubolewanie i jest mi przykro z powodu bólu tych wszystkich, którzy zaufali ks. Kachnowiczowi jako kapłanowi, reprezentującemu Kościół oraz nauczanie Jezusa o miłosierdziu, ale też o konieczności wyznania grzechu i pokuty w drodze ku zbawieniu. Teraz patrzą oni na człowieka wybierającego ideologię stającą w kontrze do Kościoła i Ewangelii, nierzadko wulgarną, a nawet profanującą symbole dla wierzących święte – napisał na twitterze rzecznik kurii lubelskiej ks. Adam Jaszcz.

– Abp Stanisław Budzik podjął wobec ks. Kachnowicza kroki prawne, przede wszystkim upomnienie kanoniczne, wzywające do pokuty i wyznaczające czas na powrót do diecezji. Następnym krokiem będzie nałożenie kary suspensy — dodał ks. Jaszcz.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!