Wiadomości

Merkel zgodziła się przyjąć 2 tysiące migrantów przebywających na terenie Białorusi?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Natalia Ejsmont, czyli rzeczniczka Alaksandra Łukaszenki, stwierdziła, że kanclerz Niemiec, Angela Merkel, wstępnie zgodziła się przyjąć 2 tysiące migrantów przebywających obecnie na terenie Białorusi, dodając, że ma ona teraz zająć się kwestią zapewnienia korytarza humanitarnego, którym owi migranci mieliby zostać przetransportowani. Szef niemieckiego MSW stanowczo temu zaprzecza

– Angela Merkel, zgodnie z ustaleniami, będzie negocjować z Unią Europejską, m.in. w sprawie organizacji korytarza humanitarnego do Niemiec – powiedział Ejsmont, dodając, że Białoruś wywiązuje się ze swoich zobowiązań. – Tak, niestety tylko około czterystu uchodźców zgodziło się na powrót do ojczyzny. Dokładnie mówiąc, samolot, który dziś odleciał, ma trzystu siedemdziesięciu czterech pasażerów – głównie obywateli Iraku – dodała.

– Od razu nawiązałem kontakt z panią kanclerz i otrzymałem jasną odpowiedź, że chodzi tutaj o fejka. To jest fałszywa informacja. Proszę przyjąć to do wiadomości, bo w następnych dniach będziemy mieli częściej do czynienia z takimi informacjami, żeby tworzyć odpowiednie nastroje – podkreślił niemiecki minister.

Szef MSW Niemiec: Nie przyjmiemy żadnych migrantów, to fake news

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!