Wiadomości

Na Ukrainie uczczono pamięć Bandery. Mer Lwowa: “Na jego przykładzie wyrosło nowe pokolenie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W rocznicę urodzin Stepana Bandery Rada Najwyższa Ukrainy zamieściła okolicznościowy wpis. Z kolei mer Lwowa Andrij Sadowy 1 stycznia umieścił wpis wychwalający tego bandytę. “Na jego przykładzie wyrosło nowe pokolenie, które poszło na walkę z nową moskiewską hordą” – napisał.

Rada Najwyższa Ukrainy zamieściła na swoim profilu na Twitterze wpis upamiętniający Stepana Banderę. Ukraiński parlament przypomniał, że 1 stycznia 2023 przypada 114. rocznica jego urodzin. Stepan Bandera urodził się 1 stycznia 1909 roku w Uhrynowie Starym. To on współtworzył frakcję OUN-B, która ponosi odpowiedzialność za zorganizowane w latach 1943-1944 ludobójstwo polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Niestety,

W rocznicę urodzin Stepana Bandery głos zabrał także mer Lwowa, Andrij Sadowy. Jak przyznał, w jego rodzinie co roku świętuje się urodziny tego nacjonalistycznego polityka.

“Biografia Stepana Bandery to historia niezłomności. Więzienia, obozy koncentracyjne, prześladowania – to wszystko było w jego życiu. Jednak nosił swoje przekonania z dumnie podniesioną głową. Na przykładzie Bandery wyrosło nowe pokolenie, które poszło na walkę z nową moskiewską hordą” – napisał.

/interia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!