Świat Wiadomości

Menedżer ds. komunikacji Karabachu został zawieszony za nawoływanie do mordu Ormian

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal fansportu.pl menedżer ds. komunikacji Karabachu Agdam Nurlan Ibrahimow został zawieszony przez UEFA za szokujący komentarz nawołujący do mordu Ormian. Zawieszenie potrwa co najmniej do końca śledztwa w tej sprawie.

Zastraszający post na Facebooku zamieścił Menedżer ds. komunikacji azerskiego klubu Karabachu Agdam. Nurlan Ibrahimow namiawał w swoim wpisie do mordowania Ormian, bez względu na to, czy to kobiety, dzieci, lub starsi ludzie.

„Musimy zabić Ormian. Dzieci, kobiety, starsi – bez różnicy. Musimy ich zabijać bez żalu i współczucia. Jeżeli tego nie zrobimy, oni zabiją nas i nasze dzieci” – zamieścił na Facebooku Azerbejdżanin.

Federacja piłkarska Armenii zażądała już nawet usunięcia Karabachu z europejskich pucharów. Władze klubu odcinają się od wpisu Ibrahimowa, tłumacząc, że „w mediach społecznościowych wyraża własne opinie”. Karabach zapewnia, że nie popiera takich zachowań.

Poważnych represji na stronie Azerskiej domaga się Piłkarska Federacja Armenii, żądając pozbawienia Karabachu Agdam gry w europejskich pucharach. Azerski klub na swojej stronie internetowej pisze, że nie popierają opinii wyrażanych przez ich pracownika.

„To jest wprawdzie nasz pracownik, ale w mediach społecznościowych wyraża własne opinie. Nie mają one nic wspólnego z naszym klubem i nie są w żaden sposób popierane „

W oświadczeniu wydanym dziś rano UEFA stwierdziła: „Nurlan Ibrahimov ma tymczasowy zakaz wykonywania jakichkolwiek czynności związanych z piłką nożną ze skutkiem natychmiastowym, do czasu podjęcia przez Komisję Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA decyzji co do meritum sprawy”.

Z Karabachem Agdam w tym sezonie zmierzyła się Legia Warszawa, kiedy odpadła z eliminacji do europejskich rozgrywek. Po meczu drużyna z Karabachu zrobiła sobie na stadionie Legii kontrowersyjne zdjęcie, z salutem mającym wesprzeć azerskich żołnierzy. UEFA potępiła ten czyn.

Co wy na to?

Źródło: fansportu.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!