Wiadomości

Media: Niemiecki dyplomata podejrzany o zabójstwo “partnera”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecki konsul w Rio de Janeiro Uwe Herbert Hahn został zatrzymany w związku ze śmiercią swojego “partnera” – podają singapurskie media.

Jak podaje singapurski dziennik “The Straits Times”, niemiecki dyplomata został zatrzymany w sobotę 6 sierpnia. Uwe Herbert Hahn pracuje w niemieckim konsulacie w Rio de Janeiro. Mężczyzna został zatrzymany przez policję, ponieważ lokalne służby podejrzewają, że dyplomata zabił swojego partnera – pochodzącego z Belgii Waltera Henriego Maximiliena Biota.

W piątek Hahn zadzwonił na numer alarmowy i zgłosił służbom, że jego partner nagle źle się poczuł, upadł i uderzył się w głowę. Kiedy ratownicy dotarli na miejsce mężczyzna już nie żył. Policja stwierdziła jednak rozbieżności w zeznaniach dyplomata, a biegli poinformowali o niepokojących szczegółach dotyczących śmierci Biota.

Lekarze i specjaliści stwierdzili bowiem, że partner dyplomaty przed śmiercią został poważnie pobity. – Na ciele znaleziono różne siniaki, między innymi na torsie – relacjonowała oficer z 14. komisariatu w Rio de Janeiro Camila Lourenco. – Ślady krwi były w całym domu – opisywała dalej policjantka.

Komentatorzy spekulują, że ze względu na charakter przestępstwa, jeśli dojdzie do procesu to Hahn nie będzie prawdopodobnie chroniony immunitetem dyplomatycznym. Dodatkowo lokalne media donoszą, że mężczyzna próbował zatrzeć ślady zbrodni przed przyjazdem policji. Ratownikom którzy przybyli na miejsce tłumaczył, że jego partner dużo pił i brał leki nasenne.

Media podają, że Hahn i Biot byli “małżeństwem” od 20 lat, do czterech lat mieszkali w Rio de Janeiro. Dowody przedstawione przez służby wskazują, że Biot mógł od wielu lat być ofiarą przemocy domowej. Niemiecka ambasada w Brazylii nie skomentowała na razie doniesień o zatrzymaniu dyplomaty.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!