Europa Polska Wiadomości

Matteo Salvini zaproponował utworzenie nowej konserwatywnej frakcji w Parlamencie Europejskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl Matteo Salvini, lider włoskiej Ligi, zaproponował utworzenie w Parlamencie Europejskim nowej siły politycznej z przedstawicieli grup: Tożsamość i Demokracja, w której jest jego partia, Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, ugrupowania PiS, a także Europejskiej Partii Ludowej.

„Tożsamość i Demokracja, Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy oraz Europejska Partia Ludowa i (premier Węgier Viktor) Orban. Nadszedł czas, by połączyć to wszystko, co najlepsze z tych trzech grup i zacząć odgrywać decydującą rolę w Parlamencie Europejskim” – oświadczył Salvini w niedzielę w Cascais w Portugalii.
Przybył tam na konferencję jego macierzystej grupy w PE pod hasłem „Projekt innej Europy”.

Salvini zaznaczył: „Zaproponowałem następne spotkanie w czerwcu, we Włoszech albo w Polsce. Mam nadzieję, że nikt nie będzie zazdrosny ani nie będzie miał postawy blokującej, bo stawką jest Europa.

Cytowany przez Ansę przywódca prawicowej Ligi stwierdził, że w Unii „rozwiązania wymagają kwestie imigracji, rodziny”.

„W niektórych kwestiach potrzebny jest w Brukseli ktoś, kto powie «nie» najmowi macic i adopcji (dzieci) przez gejów” – mówił Salvini.

„Mam nadzieję, że także w Europejskiej Partii Ludowej są tacy, którzy nie godzą się na to, aby być podwładnymi lewicy” – dodał lider Ligi.

„Europa to nie Unia Europejska, to nie euro. To miliony Europejczyków” – przekonywał Salvini.

„Media traktują to jako spotkanie ekstremistów, ale my tu niesiemy zasiew. Możemy być pierwszą partią z co najmniej 130 parlamentarzystami” – powiedział Włoch.

Wcześniej Salvini rozmawiał z Mateuszem Morawieckim i Viktorem Orbanem w kwietniu w Budapeszcie.

W ostatni piątek Jarosław Kaczyński spotkał się  z kierownictwem partii wchodzących w skład grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów – włoskiej Fratelli d’Itallia i hiszpańskiej Vox. Dzień wcześniej szef Voxu spotkał się z Viktorem Orbanem.

Problemem na drodze do powstania nowego ugrupowania jest potencjalne członkostwo w niej dwóch włoskich partii – Ligi i Fratelli d’Itallia – które rywalizują o poparcie na scenie krajowej.

Co wy na to?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!