Europa Wiadomości

Matteo Salvini zapowiada zbudowanie ogrodzenia na granicy ze Słowenią w celu ochrony przed imigrantami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dzienniknarodowy.pl Włochy stały się jednym z europejskich liderów w walce z nielegalną imigracją. Minister spraw wewnętrznych Italii Matteo Salvini powiedział, że Rzym prawdopodobnie zbuduje ogrodzenie na granicy ze Słowenią. Wtargnięcie statku Sea Watch 3 do portu w Lampedusie oburzyło Włochów i wywołało reakcję rządu.

Matteo Salvini powiedział, że powstrzymanie inwazji imigrantów drogą morską nie jest jedynym sposobem walki z ich napływem do Italii. Włoskie służby od jutra mają również patrolować granicę ze Słowenią. Wicepremier Salvini zapowiedział również budowę ogrodzenia na granicy z tym krajem.

– Niektórzy migranci przechodzą do Włoch przez słoweńskie lasy. Jeśli patroli nie wystarczy, to zbudujemy ogrodzenie na granicy – zaznaczył. – Szlak bałkański znów działa. Jeśli przepływ migrantów nie ustanie, nie wykluczamy barier fizycznych na granicy jako skrajnego środka.

Podczas wizyty na Węgrzech na początku maja Salvini został zabrany przez Viktora Orbana na wycieczkę wzdłuż słynnego ogrodzenia granicznego, tweetując potem: „We Włoszech, na Węgrzech, w Europie, wchodzisz tylko wtedy, gdy jest to dozwolone!”

Oczywiście swobodny przepływ legalnych migrantów jest dozwolony między Włochami a Słowenią – obydwa kraje są częścią strefy Schengen. Źródło UE wyjaśniło jednak, że teoretycznie dopuszczalna jest bariera:

– Bycie w strefie Schengen nie wyklucza infrastruktury na granicy, chociaż UE nie zapłaciłaby za to i nie popiera tego.

Czy uważacie, że budowa ogrodzenia pomoże w ograniczeniu nielegalnej imigracji? Piszcie w komentarzach.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!