Wiadomości

Matka i ojczym 2-letniego Marcela z Chodzieży, który został uduszony, prawomocnie skazani

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jest prawomocny wyrok w sprawie śmierci 2-letniego Marcela z Chodzieży. Sąd Apelacyjny w Poznaniu orzekł surowsze wyroki, niż te, które wcześniej wymierzył sąd pierwszej instancji. Anita W., matka chłopca, została skazana na karę 25 lat więzienia, a jej konkubent, Martin K. – na 6 lat.

Red. Justyna Piasecka na portalu Głosu Wielkopolskiego przypomina, że 2-letni Marcel zmarł w marcu 2020 roku. Jego matka, Anita W., będąc pod wpływem alkoholu, udusiła syna kołdrą. Zanim doszło do tragedii, zarówno Anita w, jak i jej konkubent, Martin K., znęcali się nad chłopcem.

Zdaniem prokuratury para wrzucała dziecko z wysokości do łóżeczka, pozwalała także, by Marcel jadł karmę dla szczurów i niedopałki papierosów. Ponadto chłopiec godzinami miał chodzić w brudnej pieluszce, był wyzywany i podduszany.

Na pół roku przed zabójstwem, dziecko trafiło do szpitala ze złamaną nogą. Uraz ten miał spowodować Martin K. Mężczyzna trzyma się jednak wersji, że to był wypadek. Według niego Marcel upadł podczas kąpieli i w ten sposób złamał sobie nóżkę. Martin K. na rękach niósł chłopca do chodzieskiego szpitala.

We wtorek, 3 października, Sąd Apelacyjny w Poznaniu wydał prawomocny wyrok w sprawie śmieci 2-letniego Marcela z Chodzieży. Jego matka, Anita W., została skazana na karę łączną 25 lat więzienia za zabójstwo syna i znęcanie się nad nim ze szczególnym okrucieństwem. Z kolei Martin K., ojczym chłopca, za znęcanie się nad Marcelem ze szczególnym okrucieństwem usłyszał wyrok 6 lat więzienia.

Orzeczone kary wobec oskarżonych są znacznie surowsze od tych, które wymierzył sąd pierwszej instancji. Wówczas Anita W. została skazana na 15 lat więzienia, a jej partner Martin K. na 4 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Źródło:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!