Wiadomości

Mateusz Morawiecki zapowiada redukcje rządowych etatów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Mamy dzisiaj łącznie 126 osób na stanowiskach ministrów, wiceministrów – sekretarzy i podsekretarzy stanu; w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chcemy tę liczbę zredukować o 20-25 proc. – poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podkreślił na poniedziałkowej konferencji prasowej, że po ponad dwóch miesiącach przeglądu pracy m.in. resortów, ministrów i wiceministrów, chciałby dokonać kilku zmian w pracy rządu.

– Te propozycje zmian wiążą się przede wszystkim ze zmianami przyjętymi przez parlament, ponieważ niektóre z moich propozycji będą wymagały zmian ustawowych – wskazał premier.

Zdaniem szefa rządu „sprawne i efektywne państwo to jest państwo, które działa w oparciu o bardzo profesjonalne kadry, nie w oparciu o rozbudowaną biurokrację”.

– Dlatego będziemy się starali zmniejszać biurokrację na wszystkich poziomach. Zaczynamy od siebie, zaczynamy od składu ministrów i wiceministrów – dodał.

Morawiecki powiedział, że obecnie na stanowiskach ministerialnych i wiceministerialnych – sekretarzy i podsekretarzy stanu – jest 126. – W ciągu najbliższych paru miesięcy – dwóch, trzech – chcemy tę liczbę zmniejszyć, zredukować o 20-25 proc. – poinformował premier.

/TVP Parlament/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!