Wiadomości

Mateusz Kijowski nie chce już być fryzjerem i znów szuka pracy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były lider KOD, który jeszcze nie tak dawno stawał w jednym szeregu z politykami opozycji, znów poszukuje pracy. Skompromitowany w aferze fakturowej Mateusz Kijowski próbował już swoich sił jako fryzjer, chociaż z wykształcenia jest informatykiem. Jednak znalezienie zatrudnienia w swoim zawodzie ma mu utrudniać pandemia koronawirusa – informuje portal wpolityce.pl.

Kijowski pracę w salonie fryzjerskim podjął w lutym 2020 roku – zatrudniła go koleżanka z Komitetu Obrony Demokracji. Jego obowiązkiem było m.in. zamiatanie, podawanie klientom herbaty, ale też mieszanie i nakładanie farby.

Jednak w sieci pojawił się wpis Kijowskiego, w którym dopytuje, w jaki sposób 50-latek z czteroletnią przerwą w wykonywaniu zawodu może znaleźć pracę w obecnych czasach.

– Dawniej robił wszystko w informatyce. Zarządzanie projektami, bazy danych, systemy operacyjne, administrowanie, infrastruktura, programowanie w różnych językach, strony www… Nawet grafika i DTP. Nie umie tylko sprzedawać… No i nie jest na bieżąco w trendach czy w „slangu” — napisał o sobie Mateusz Kijowski.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!